Hurtownia fotowoltaiki

utworzone przez | lis 17, 2021 | Poradnik montażysty | 0 komentarzy

Fotowoltaika jest w Polsce coraz popularniejsza. Inwestorzy chętnie sięgają po rozwiązania, jakim są panele fotowoltaiczne. Panele słoneczne przechwytują energię słoneczną, a następnie przekazują ją do inwertera, który zmienia prąd stały w prąd zmienny, który trafia do naszych gniazdek. Zastanawiasz się nad montażem fotowoltaiki? Sprawdź, co co oferuje nasza hurtownia fotowoltaiki!

Hurtownia fotowoltaiki – jak wybrać odpowiednie materiały?

Elementy montażowe do fotowoltaiki, wykonano z materiału odpornego na trudne warunki atmosferyczne i wilgoć. Pamiętajmy, że fotowoltaikę montujemy na zewnątrz – na dachu lub gruncie. Materiał, z jakiego wykonane będą elementy montażowe powinny charakteryzować się odpornością na korozję

Z czego składa się fotowoltaika?

Najważniejszym elementem instalacji fotowoltaicznej są panele fotowoltaiczne i inwerter fotowoltaiczny, dlatego rozróżniamy panele monokrystaliczne, polikrystaliczne i amorficzne. Najwyższą sprawność posiadają moduły monokrystaliczne.

Inwerter fotowoltaiczny jest urządzeniem, które odpowiada za przetwarzanie energii pozyskanej przez panele fotowoltaiczne.

Do montażu fotowoltaiki potrzebne są profile aluminiowe lub szyny trapezowe, klemy środkowe i końcowe, dwugwinty, kątowniki aluminiowe, ekierki PV i uchwyty hakowe.

trójkąt 15
Trójkąt aluminiowy 15 stopni poziomy 3mm ze śrubami

Hurtownia fotowoltaiczna w łódzkim!

Szukasz hurtowni fotowoltaicznej, więc sprawdź naszą ofertę! Hurtownia fotowoltaiki Pan Fotowoltaiczny posiadamy profile aluminiowe, klemy do montażu fotowoltaiki, ekierki PV oraz uchwyty hakowe. Szukasz sprawdzonego dostawcy elementów montażowych do fotowoltaiki, dlatego skontaktuj się z nami!