Idzie wiosna, czas pomyśleć o fotowoltaice!

utworzone przez | kwi 7, 2021 | Fotowoltaika - co warto wiedzieć | 0 komentarzy

Idzie wiosna, czas pomyśleć o fotowoltaice!

Po okresie zimowym wiele osób zastanawia się nad założeniem paneli fotowoltaicznych na dachu swojego domu czy podwórku. Wiosna to dobry czas na zamontowanie instalacji fotowoltaicznej, bo dni są coraz cieplejsze i dłuższe, przez co panele fotowoltaiczne są wystawione na dłuższą ekspozycję słoneczną. Wiosną możemy uzyskać więcej prądu, aby potem móc zmagazynować go na okres jesienno-zimowy, kiedy dni są znacznie krótsze. Idzie wiosna, czas pomyśleć o fotowoltaice!

Obawy przed instalacją paneli fotowoltaicznych zimą

Zimą dni są krótsze, a więc nasłonecznienie paneli jest znacznie mniejsze niż wiosną czy w okresie letnim. Kiedy chmury przysłaniają niebo, ilość promieni słonecznych, jakie trafiają do naszych paneli jest znacznie mniejsza. Mimo, że śnieg i niepogoda wydają się nie sprzyjać gromadzeniu energii w panelach fotowoltaicznych. Warto pamiętać o tym, że również zimą panele fotowoltaiczne są w stanie produkować prąd.

Jaka pora roku najlepsza na instalację paneli fotowoltaicznych?

Każdy moment na założenie fotowoltaiki jest dobry, jednak wiele ludzi decyduje się na założenie paneli fotowoltaicznych w okresie wiosennym, kiedy na dachach nie zalega już śnieg, a pogoda sprzyja pracy na zewnątrz. Montaż paneli fotowoltaicznych trwa od jednego do dwóch dni, a prąd pochodzący z paneli może zasilić wszystkie sprzęty gospodarstwa domowego i zastąpić prąd sieciowy. Fotowoltaika to oszczędność pieniędzy. Warto pomyśleć o sprzętach, które pozostają w stanie czuwania i wciąż pobierają energię, za którą z każdym rokiem będziemy zmuszeni płacić coraz więcej. Instalacja fotowoltaiczna nie wymaga naszej ingerencji. Prąd płynie prosto do naszych urządzeń, a jego nadmiar możemy odsprzedać sieci publicznej. Żywotność paneli fotowoltaicznych szacowana jest na około 30 lat. Po ich zamontowaniu na długi czas możemy pożegnać się z wysokimi rachunkami za prąd.

Czy warto zamontować panele fotowoltaiczne?

Panele fotowoltaiczne to inwestycja na wiele lat, a wiosna to idealny moment na podjęcie decyzji o założeniu fotowoltaiki. Przydomowa energia elektryczna niesie za sobą mnóstwo oszczędności i daje nam możliwość uzyskania taniej energii.

Zastanawiasz się nad zamontowaniem paneli fotowoltaicznych? Świetnie trafiłeś! Nasz sklep oferuje wysokiej jakości elementy do fotowoltaiki – profile aluminiowe, klemy, uchwyty hakowe i trójkąty montażowe. Sprawdź już dziś!