Profil aluminiowy do montażu fotowoltaiki

utworzone przez | paź 20, 2021 | Poradnik montażysty | 0 komentarzy

Fotowoltaika jest w Polsce coraz popularniejsza. Ilość instalacji fotowoltaicznych, jakie powstały w sierpniu 2021 roku, oscyluje wokół 30 tysięcy. Skąd bierze się popularność paneli słonecznych? I na czym właściwie polega montaż fotowoltaiki? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć na te pytania!

Panele fotowoltaiczne – dla kogo?

Fotowoltaika wiąże się z oszczędnościami pieniędzy, dlatego darmowa energia elektryczna i darmowy prąd jest jednym z głównych powodów, dla których ludzie decydują się na montaż fotowoltaiki. Rosnące ceny prądu sprawiają, że należy szukać alternatywy dla nieodnawialnych źródeł energii. OZE jest coraz popularniejszym sposobem pozyskiwania energii. Energia pochodząca z fotowoltaiki nie szkodzi środowisku – nie emituje gazów do atmosfery i nie niszczy planety, dlatego coraz częściej odchodzimy od energii pochodzącej z węgla na rzecz OZE.

Montaż fotowoltaiki

Panele fotowoltaiczne montujemy za pomocą profili aluminiowych. Profile PV są wykonane z najwyższej jakości aluminium. Aluminium charakteryzuje się wysoką odpornością na korozję oraz trudne warunki atmosferyczne, więc z powodzeniem może być stosowane na zewnątrz. Nie wymaga konserwacji ani zabezpieczenia przed wilgocią i deszczem. Profil aluminiowy montujemy do dachów lub na gruncie. Panele słoneczne montujemy do profili za pomocą klem środkowych i końcowych.

Oferta Pana Fotowoltaicznego

W naszym sklepie kupisz elementy montażowe do fotowoltaiki. W ofercie posiadamy profile aluminiowe, klemy środkowe i końcowe, uchwyt hakowe i dwugwinty. Elementy wykonane są z najwyższej jakości stali.

Jesteś zainteresowany podjęciem współpracy? Skontaktuj się z nami! Realizujemy zamówienia hurtowe i detaliczne!