Fotowoltaika dla wspólnot mieszkaniowych

utworzone przez | maj 19, 2021 | Fotowoltaika - co warto wiedzieć | 0 komentarzy

Fotowoltaika dla wspólnot mieszkaniowych – jak wygląda inwestycja?

Podwyżki cen prądu sprawiają, że zainteresowanie panelami fotowoltaicznymi rośnie. Inwestycja w panele fotowoltaiczne daje możliwość pobierania darmowej energii elektrycznej, a korzystać z takiej sposobności mogą nie tylko mieszkańcy domów jednorodzinnych, ale również wspólnoty mieszkaniowe. Mieszkańcy bloków mogą mieć własną elektrownię słoneczną na dachu budynku i w pełni korzystać z udogodnień, jakie daje instalacja fotowoltaiczna.

Fotowoltaika coraz popularniejsza

Zazwyczaj panele fotowoltaiczne widzimy na dachach domów jednorodzinnych lub na gruncie. Coraz częściej jednak na inwestycję w panele fotowoltaiczne decydują się prywatni przedsiębiorcy oraz lokalni włodarze miast i gmin. Własna elektrownia słoneczna pozwala zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy, którą można przeznaczyć na rozwój firmy lub udogodnienia dla mieszkańców gminy czy miasta.

Warto pamiętać, że mieszkanie w budynku wielorodzinnym nie przekreśla inwestycji w panele fotowoltaiczne. W Polsce coraz więcej wspólnot mieszkaniowych decyduje się na zamontowanie instalacji fotowoltaicznej.

Alternatywa dla węgla

Wszyscy jesteśmy coraz bardziej świadomi, jak niekorzystna dla naszej planety jest emisja gazów cieplarnianych. Pozyskiwanie energii z węgla wiąże się z ogromnymi ilościami dwutlenku węgla oraz innych zanieczyszczeń uwalnianych do atmosfery. Podczas procesu wydobycia węgla niszczone są krajobrazy, a eksploatacja tego surowca powoduje skażenia środowiska naturalnego. Wciąż trwają poszukiwania alternatyw dla nieodnawialnych źródeł energii. Pozyskiwanie energii ze słońca jest jednym z bardziej ekologicznych rozwiązań. Warto pamiętać, że pozyskiwana ze słońca energia zamieniana jest w prąd, który dotrze i obsłuży wszystkie urządzenia użytku domowego.

Panele fotowoltaiczne dla wspólnot mieszkaniowych

Płaskie dachy o dużej powierzchni oraz brak zacienienia sprawiają, że dachy budynków wielorodzinnych są świetnym miejscem na zamontowanie paneli fotowoltaicznych. Na tego typu budynkach montaż paneli fotowoltaicznych jest prosty i szybki. Po założeniu paneli fotowoltaicznych członkowie wspólnoty mieszkaniowej mogą zostać prosumentami.

Prosument to połączenie wyrazów „producent” oraz „konsument”. Jest to osoba fizyczna bądź podmiot, który wytwarza energię ze źródeł odnawialnych. Czy mieszkaniec bloku może zostać prosumentem? Oczywiście, że tak, dlatego wspólnoty mieszkaniowe coraz częściej decydują się na zamontowanie na dachu budynku paneli fotowoltaicznych, co niesie to za sobą wiele korzyści.

Korzyści z instalacji fotowoltaicznej dla wspólnoty mieszkaniowej

Podobnie jak osoby fizyczne, wspólnota mieszkaniowa również może zostać prosumentem. Prąd pochodzący z zamontowanych na dachu budynku paneli fotowoltaicznych może zasilać części wspólne mieszkańców. Mieszkańcy danej wspólnoty ponoszą koszty finansowe związane z eksploatacją części wspólnych jak windy, oświetlenie na klatce lub przed klatkami, oświetlenie garażu lub parkingu. Ceny prądu rosną, a wspólnoty mieszkaniowe szukają alternatywny dla rosnących kosztów użytkowania części wspólnych. Inwestycja wspólnot mieszkaniowych w panele fotowoltaiczne wiąże się również z niższym czynszem, ponieważ energia pozyskana przez panele fotowoltaiczne może być magazynowana lub sprzedawana do publicznej sieci energetycznej.

Reasumując fotowoltaika dla wspólnot mieszkaniowych jest inwestycją, która szybko się zwróci, a mieszkańcy szybko odczują korzyści, jakie płyną z zamontowania instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku. Najbardziej odczuwalnymi zmianami będą niższe czynsze oraz brak kosztów użytkowania energii w częściach wspólnych.

Panele fotowoltaiczne to wielka oszczędność! Szczególnie dla mieszkańców wspólnoty mieszkaniowej, gdzie zużycie energii elektrycznej jest na wysokim poziomie! Sprawdź naszą ofertę elementów do fotowoltaiki i zamów już dziś! Panele fotowoltaiczne niosą za sobą wielkie oszczędności!